Araç Takip Sistemleri

Araç Takip Sistemi, araçlarınızın coğrafi konumları hakkında internet bağlantısı üzerinden güncel bilgi sağlayan, hareketlerini kayıt altına alan, çeşitli algılayıcılar ile bilgi toplayan ve kaydeden, bunlarla ilgili raporlamalar yapan ve canlı denetlemeler ile anında e-posta ve/veya SMS yoluyla bilgilendirme yapan servisler bütünüdür.

Araç Takip Sistemi Nedir?

Takip sistemlerinin mantığı ve özü Telemetri olarak isimlendirdiğimiz; sistemlerin, tesislerin, objelerin yada verilerin uzaktan izlenmesi, kayıt altına alınması ve kontrol edilmesidir.

Akıllı Araç Takip Sistemi (Smart vehicle tracking system) ile GPS (global konum belirleme sistemi) uyduları, GSM/GPRS haberleşme sistemleri  teknolojileri kullanılarak araçların ya da araç filolarının etkin, kolay ve ekonomik olarak takip edilmesini ve yönetilmesini sağlar.

Takip sistemleri, işletmelerin giderek artan mobil operasyonlarını daha iyi yönetmelerine olanak sağlamaktadır, Bu Sistem kullanıldığı firmalar için büyük kolaylık sağlamıştır.

Bu Cihazlar Sayesinde Araçlarınızın Nerede olduğu Kaç Km hızla gittiği nerde durup nerde hareket ettiği gibi bir çok detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz, CBS (Coğrafi Bilgi Sistemi) ile kontrol edebileceğiniz bir  otomasyon sistemidir diyebiliriz.

Araç Takip Sistemi, Araç Takip Cihazı, Araç Takip Fiyatı, Uydu Araç Takip, Filo Araç Takip, Kameralı Araç Takip Sistemi, Araç Kara Kutusu

Paylaş

Bir Cevap Yazın