CanBus

Araç Takip Sistemleri 24 Mart 2022 6455 ziyaret

CanBus ara birimi nedir ?

CanBus ara birimi, yeni model araçlarda bulunan elektronik beyinlerin verdiği (standart tescilli veri protokolü J1939) kodları okuyarak, kullanıcıya ihtiyacı olan YAKIT MALİYETLERİ ve ARAÇ PERFORMANSI gibi rapor ihtiyaçlarını FiloWay web tabanlı arayüzü rapor haline getirir.

Araç beyninde oluşacak teknik hataları (Araç servis mesafeleri) CanBus ara birimi hesaplar ve FiloWay web tabanlı ara yüzü ile araç servis ihtiyaçlarını kullanıcılara rapor halinde sunar.

Tescilli standart protokoller:

J1939 Tescilli standart protokoldür. Kamyon veya otomobil üreticileri tarafından üretim anında araçlara üretici tarafından tanımlanmıştır. FiloWay CanBus ara birimi bu araçlardaki verilerin tümünü çevirmez, filo yönetimi için amaçlanmış olduğundan verileri filtreler ve ancak yönetim için seçilmiş aşağıda belirtilen veri bilgilerini çevirir.

Neden CanBus ?

Kurumsal hedefi olan ve teknolojiyi yatırım haline getirip maliyetlerini düşürmek isteyen tüm firmalarda filo yönetimi için yapılacak en uygun yatırım CanBus dır.

CanBus araç beyninde bulunan detaylı bilgileri bütçe raporlarında en yararlı hale getirir. Bu veriler ve istatistiksel araç raporları ile daha düşük maliyet tasarrufları sayesinde hedeflerinize ulaşmanızı sağlar..

Filonuzdaki tüm araçların şoför gösterge paneli merkez ofisinizden ve mobil cihazlardan takip'de..

Performans Analizleri
RPM
Fren pedalı
Debriyaj pedalı
Gaz pedalı
El gazı aktiv
PTO aktiv
Yakıt seviyesi
Odometre
Takometre çalışma durumu
Takometre hız
Takometre performans
Motor saati
Motor sıcaklığı
Aks ağırlığı
Rölanti analizi
Sert ve kaba sürme analizi
Retarder fren kullanım
Ekonomik sürüş

Popüler Kayıtlar

Popüler Etiketler